logo sggwSzkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza uczelnia przyrodnicza w Polsce. Jej początki sięgają 1816 roku, SGGW nie żyje jednak tylko przeszłością i nie stawia wyłącznie na powagę i długie tradycje akademickie. Odnajduje się w rzeczywistości swoich studentów i kandydatów. Jak? Jest tam, gdzie oni – w mediach społecznościowych. Wydział Technologii Drewna SGGW od niedawna można spotkać na Instagramie i Snapchacie.

Strona na Facebooku i kanał na You Tubie są już dziś niemal akademickim standardem. Instagram to świetne miejsce komunikacji dla (w Polsce jeszcze nielicznych) uczelni. Dla wielu kandydatów i studentów ważna jest nie tylko oferta dydaktyczna uczelni, możliwości rozwoju i inne "twarde" informacje. Dużą ciekawość budzi też wizualna strona kampusu, pracowni, samego miasta akademickiego, panująca tam atmosfera i możliwość "podglądania" życia uczelni. Zobaczymy, jak to wszystko zaprezentuje Wydział Technologii Drewna, czyli instagramowe „Drewniaki”.

instagram wtd

"Jestem za stary/a na Snapchata". Często słyszymy to zdanie. Trzeba jednak pamiętać, że chcąc dotrzeć do uczniów i studentów, musimy patrzeć na świat ich oczami. A ten obraz już bardzo często ujęty jest w kadrze snapchatowego duszka.

snapchat wtd

Co może zdziałać uniwersytet na Snapchacie? Informacje dla nowych studentów, akcje konkursowe, sesje Q&A, pokazanie uczelni "zza kulis", przedstawienie różnorodności uczelni (instytuty, koła naukowe, organizacje studenckie), relacje „na żywo” z wydarzeń i rekrutacji – przykładów jest wiele, choć jeszcze głównie z uczelni zagranicznych. Czekamy z niecierpliwością na polskie uczelnie i wydziały, w tym Wydział Technologii Drewna SGGW.