banner cpiCentrum Promocji Informatyki organizuje warsztaty pod tytułem: „PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH”. Wydarzenie odbędzie w Warszawie, 4 października tego roku. Najważniejszym celem warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy pracownikom uczelni wyższych i innych osób zajmujących się publikowaniem naukowym. Uczestniczy dowiedzą się również, jak promować już opublikowany artykuł naukowy i jak zgłosić artykuł naukowy do publikacji w zagranicznym czasopiśmie. Spora część wystąpień prelegentów będzie poświęcona metodom efektywnego pisania.

Warsztaty poświęcone będą procesowi publikowania naukowego, m. in.
  • organizacji badań pod kątem publikacji,
  • organizacji tekstu naukowego.

Nabytą praktyczną wiedzę, uczestnicy będą w stanie zastosować natychmiast przy pisaniu swojej aktualnej lub kolejnej publikacji naukowej. Przedstawione techniki pozwolą uczestnikom pracować bardziej efektywnie i w sposób przynoszący więcej satysfakcji z procesu pisania. Szkolenie będzie miało charakter wykładowy połączony z ćwiczeniami i pracą indywidualną. Podczas wykładów pojawią się również liczne przykłady i praktyczne zadania w formie warsztatów i ćwiczeń.
Adresatami warsztatów są osoby, które chcą rozwinąć i pogłębić swoje umiejętności w zakresie publikowania naukowego. Warsztaty będą wartościowe dla początkujących autorów piszących swoje pierwsze artykuły naukowe jak i dla osób posiadających w dorobku kilka publikacji ale pragnących pisać szybciej i bardziej skutecznie. 

Tegoroczne warsztaty będą prowadzone przez:
  • Tomasza Liśkiewicza- pracownika naukowego na Uniwersytecie Leeds w Wielkiej Brytanii. Posiada długoletnie doświadczenie przy publikacjach naukowych: jako redaktor, recenzent i autor. Redaktor międzynarodowych czasopism naukowych na całym świecie. Obejmował takie stanowiska jak: współredaktor naczelny czasopisma Tribology, redaktor techniczny czasopisma Anti-Corrosion Methods and Materials Journal, członek rady naukowej wielu czasopism.
  • Grzegorza Liśkiewicza - adiunkta na Politechnice Łódzkiej. Posiada doświadczenie jako redaktor, autor i recenzent. Pełnił rolę Coordinating Editor w Open Engineering gdzie nadzorował przebieg procesu peer-review oraz podejmował decyzję o akceptacji/odrzuceniu artykułów. Regularnie recenzuje artykuły dla czasopism z energetyki oraz mechaniki płynów. Jest współautorem poradnika “Wprowadzenie do Efektywnego Publikowania Naukowego”.

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, można skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu
: http://cpi.com.pl/imprezy/2016/pan/formularz_pr10.php

Szczegółowy PROGRAM warsztatów znajdziesz tutaj.