WSL logoWraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczynającym rok szkolny 2016/2017, wystartowały przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania. Będzie to już IX edycja konkursu, w którym udział biorą młodzi ludzie zainteresowani logistyką, transportem i spedycją. W ubiegłym roku w logistycznych zmaganiach swoich sił próbowało ponad 7 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Konkurs dla uczniów szkół średnich

Do 21 września trwa rejestracja uczestników, którzy chcą wziąć udział w IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. I etap konkursu odbędzie się 4 października w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. Etap okręgowy odbędzie się 2 grudnia. Najlepsi młodzi logistycy zmierzą się w finale, który zaplanowano na 3 marca 2017 roku. Patronami Honorowymi wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej i ORE, a patronami merytorycznymi Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Udział w olimpiadzie jest dla młodych adeptów logistyki nie tylko okazją bezstresowego sprawdzenia swoich sił i zdobycia cennych nagród rzeczowych, ale i ogromną szansą na start kariery zawodowej w jednym z największych przedsiębiorstw logistycznych w kraju. Laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Najlepsi olimpijczycy otrzymują bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki oraz oferty współpracy od liderów rynku. Zwycięzcy z poprzednich edycji, piastujący dziś wysokie stanowiska w branży logistycznej, olimpiadę wspominają jako moment skoku rozwojowego w ich życiu – podsumowuje Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Atrakcyjne nagrody i dobry start

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku. To jedyny tego rodzaju konkurs wiedzy logistycznej, skierowany do uczniów szkół średnich i policealnych kształcących w zawodach technik spedytor i technik logistyk. Projekt powstał z myślą o poszerzaniu zainteresowań młodych ludzi o tematykę logistyczną, szkoleniu przyszłej kadry logistycznej i wspieraniu rozwoju młodych talentów. Z roku na rok Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a o prestiżu projektu świadczyć mogą statystyki – w ubiegłym roku do logistycznych zmagań stanęło ponad 7 tys. uczniów z aż 294 szkół z całej Polski. Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody:
  • indeks na studia w Wyższej Szkole Logistyki,
  • zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego,
  • staże w branżowych przedsiębiorstwach
  • wartościowe nagrody rzeczowe.

Gospodarka potrzebuje logistyków

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to również odpowiedź na dzisiejsze potrzeby gospodarki. Już teraz zauważyć można rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z sektorów transportu, spedycji i logistyki. Najważniejsze przedsiębiorstwa z branży TSL chętnie włączają się w edukację i wspieranie rozwoju młodych logistyków. Nie byłoby sukcesu Olimpiady bez ich wsparcia. Wśród tegorocznych sponsorów znalazły się już takie firmy jak: IMPERIAL Logistics Sp. z o.o., Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr, Dachser, STILL, Transics International, PKN EPAL, DHL, GLS, L-Systems, WTB Kancelaria Brokerska, Transmeble International. Olimpiadę wspierają również fundatorzy nagród: Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY, Kuehne + Nagel, Emapa i Aviation Consulting oraz partner olimpiady – TSLogistic.Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się tutaj.

Więcej na temat studiowania na Wyższej Szkole Logistycznej w Poznaniu oraz atutów programów studiów znajdziesz tutaj.