konferencja hemc maleW ubiegły piątek 18 listopada zakończyła się druga edycja konferencji Social Media Recruitment for Higher Education organizowana przez międzynarodową agencję doradczą HEMC. Przedstawiciele największych uczelni w Polsce, osoby wykorzystujące na co dzień media online oraz specjaliści z zakresu nowych technologii i marketingu zaprezentowali najlepsze sposoby na promocję oraz komunikację uczelni. Podobnie jak pierwsza edycja, tegoroczna konferencja zgromadziła wielu uczestników.


Najważniejszym celem konferencji było przekazanie wiedzy na temat nowych mediów oraz technologii, które uczelnie mogą wykorzystać w działaniach promocyjnych, komunikacji ze studentami oraz w rekrutacji. Program dwudniowej konferencji zorganizowanej w poznańskiej Concordia Design obejmował cztery panele tematyczne. W panelu technologicznym najnowsze trendy technologiczne oraz możliwości ich wykorzystania zaprezentowali Natalia Hatalska oraz Robert Marczak z landingi.pl. Prelegentami w panelu marketingowym byli Paweł Tkaczyk (midea.pl) oraz Agnieszka Gajownik z HEMC. Uczestnicy mieli okazję poznać przykłady dobrych praktyk dla mediów społecznościowych, o których warto pamiętać, przygotowując plan marketingowy. Agnieszka Gajownik przedstawiła zalety akceleratora przedsiębiorczości na uczelni oraz jego rolę w rekrutacji na studia.
konf1Panel praktyczno-prawny obejmował między innymi wykłady Martä Aro z dreamapply.com, który przedstawił ideę lead managementu w procesie rekrutacyjnym. Z kolei Mateusz Borkiewicz z kancelarii prawnej Olesiński i Wspólnicy zaprezentował podstawy prawne w procesie przetwarzania danych osobowych kandydatów, studentów, a także absolwentów. Ostatni panel tematyczny, best practices, był bardzo cenny dla wszystkich, którzy zajmują się promocją oferty uczelni w mediach społecznościowych. Na tegorocznej edycji Kinga Drechny-Mucha i Joanna Chodór z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zaprezentowały własne praktyki, które uczelnia wykorzystuje w kanałach SM. Edyta Lachowicz-Santos z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach opowiedziała o budowaniu relacji z absolwentami zagranicznymi. Z kolei Anna Wawdysz z Urzędu Miasta Poznań przedstawiła nowoczesne rozwiązania, takie jak rzeczywistość wirtualna 360 stopni, stosowane przez Akademicki Poznań.
konf3Kto jeszcze wystąpił na konferencji? Prelegentami na Social Media Recruitment for Higher Education 2017 byli również przedstawiciele szkół wyższych, jak i firm z obszaru nowych technologii oraz marketingu z całej Polski i zagranicy, m.in. z:
  • Study in Germany (daad.de),
  • Study in Estonia (archimedes.ee),
  • Press Media Service,
  • Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Urzędu Miasta Poznań.
konf2Organizator zadbał o to, aby formuła konferencji sprzyjała i pozwalała uczestnikom na wymianę doświadczeń z ekspertami i przedstawicielami uczelni. Dzięki temu uczestnicy mogli zaprezentować innym swój zestaw dobrych praktyk oraz wypracowanych rozwiązań. Czy było warto? Z pewnością! Organizator już teraz zapowiedział, że za rok w dniach 9-10 listopada 2017 odbędzie się kolejna, trzecia edycja konferencji.
konf4
Więcej informacji na tegorocznej konferencji znajdziesz tutaj.