heart 1477035 6401W Rankingu „Financial Times” znalazły się dwie polskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoła Głowna Handlowa. Ranking jest publikowany przez prestiżowy magazyn co roku i jest uznawany za ważny wyznacznik pozycji naukowej każdej ze szkół. Opublikowane zastawienie obejmuje 90 najlepszych uczelni biznesu, czyli zaledwie 1% ze wszystkich uczelni w Europie specjalizujących się w zagadnieniach biznesowych. Miejsca w rankingu to spore wyróżnienie dla polskich uczelni z Warszawy.

Dziennik „Financial Times” odpowiedzialny za przygotowanie rankingu przygotowuje kilka cząstkowych zastawień w ciągu roku i na ich podstawie sporządzany jest ogólny ranking uczelni Europejskich. Akademia Leona Koźmińskiego oraz Szkoła Głowna Handlowa zajęły kolejno 42. oraz 83 miejsce. Tegorocznym zwycięzcą jest London Business School.

- Jesteśmy obecni w rankingach „Financial Times” od 2009 roku i cały czas utrzymujemy zbliżoną pozycję. To może być źródłem satysfakcji, bo jest to najwyższe miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej, ale dla stosunkowo młodej polskiej uczelni, jaką jesteśmy, to przede wszystkim ogromna szansa na wejście do globalnego świata nauki. I korzystamy z tych możliwości – mówi prof. Witold T. Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Uczelnia podpisała umowy o współpracy naukowej i o wymianie studentów z ponad 200 najlepszymi uczelniami na świecie. Prowadzi też wspólne studia z dziewięcioma uczelniami obecnymi w rankingu „FT”, w tym z ESCP Europe (12. miejsce) i Grenoble Ecole de Management (17.). Ich absolwenci uzyskują podwójne dyplomy. — Gdyby nie wysokie miejsce w rankingu „FT” i uzyskane przez ALK akredytacje międzynarodowe, nie mielibyśmy szans na wspólne studia z tymi uczelniami. A tak, to my możemy wybierać partnerów – mówi rektor ALK.

ranking


Źródło: kozminski.edu.pl, sgh.waw.pl
Tags: ranking