Targi Edukacyjne logoJuż 16 i 17 lutego odbędzie się kolejna, XIII edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. Wydarzenie jest organizowane z myślą o uczniach szkół średnich, którzy w najbliższym czasie będą podejmować ważne decyzje związane z dalszą edukacją. Udział w Targach Edukacyjnych to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się ofertą dydaktyczną z całej Polski. Do grona Wystawców dołączyły już lubelskie szkoły średnie, uczelnie z Lublina, Krakowa, Białej Podlaskiej, Wrocławia i Warszawy.

Targi Edukacyjne co roku cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży. W poprzedniej edycji, udział wzięło ponad 100 Wystawców oraz ok 9 500 Zwiedzających. Podczas dwudniowych targów, oprócz tradycyjnej prezentacji oferty uczelni oraz szkół średnich, uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach motywacyjnych, obejrzeć występy i Lubelską Strefę Zawodów oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat wybranej ścieżki edukacji.

- Targi to z jednej strony doskonały czas na zapoznanie się z bardzo różnorodną ofertą edukacyjną uczelni i szkół średnich, a z drugiej, wspaniała okazja do prezentacji osiągnięć uczniów i nauczycieli - podkreśla Ewa Kołodyńska-Cioczek, kierownik Targów. – Przede wszystkim to ogromne wsparcie dla młodych ludzi, którzy stoją przed jednym z pierwszych poważnych wyborów życiowych – dodaje.

Podczas XIII edycji pojawi się nowość w programie Targów Edukacyjnych. Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się wykłady dla uczniów, szczególnie maturzystów. Wykłady poprowadzi Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki, pasjonat nauczania, w zawodzie nauczyciela sprawdza się już od ponad dwudziestu lat. Nauczyciel wyjaśni uczniom jak się uczyć i efektywnie powtarzać materiał oraz wyznaczać sobie cele na przyszłość.

- Wykład wskazuje ścieżkę i zachęca ucznia, by chciał nią podążać w realizacji swoich marzeń – zachęca Dariusz Kulma, współpracujący z Firmą Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT, organizatorem wykładów. - To spotkanie dwóch stron: uczniów i nauczyciela? Niekoniecznie, raczej uczniów i ich przyjaciela, bo trzeba być przyjacielem młodzieży, by mówić im o sprawach istotnych, nie wzbudzając w nich poczucia bycia pouczanym czy strofowanym – dodaje.

Nieodłącznym elementem wydarzenia są prezentacje uczniów z lubelskich szkół średnich. Na pewno także w tym roku na scenie nie zabraknie tańca, śpiewu, gry na instrumentach, wyczynów sportowych i pokazu musztry. Już po raz drugi na Targach Edukacyjnych powstanie Lubelska Strefa Zawodów, wspólna inicjatywa Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina. Uczniowie zademonstrują umiejętności doskonalone na poszczególnych kierunkach w szkołach zawodowych. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy.

edu17 HD

Szczegóły na temat tegorocznej edycji targów znajdziesz tutaj.
Tags: targi