bimage transparent22 lutego w Dąbrowie Górniczej odbędą się Śląskie Targi Edukacji 2017. Wydarzenie jest organizowane dla uczniów szkół średnich, a w szczególności dla maturzystów. Wystawcami na tegorocznej edycji targów będą uczelnie, szkoły policealne, szkoły zawodowe oraz szkoły podyplomowe z całej Polski.


Organizatorem Targów jest firma Bimage.pl zajmująca się kompleksową organizacją eventów oraz marketingiem, reklamą i promocją.

Wystawcami na tegorocznej edycji będą:
 • Krakowskie Szkoły Artystyczne - dwuletnie szkoły policealne, które kształcą słuchaczy w trybie dziennym i zaocznym. Szkoła posiada 2 siedziby w centrum historycznym Krakowa ze świetnie wyposażonymi pracowniami: krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznym o pow. 160 m2 i dwoma wielostanowiskowymi ciemniami.
 • Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach - pierwsza niepubliczna specjalistyczna wyższa szkoła medyczna na Śląsku, kierunki: Kosmetologia, Dietetyka i Gastronomia.
 • Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach - jedna z najlepiej wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy i specjalistyczne oprogramowanie uczelni na Śląsku, kierunki: Informatyka i Grafika.
 • American Institute for Foreign Study (Polska) Sp. z o.o., z programem Camp America - wyjazdy na studia, do pracy i podróże w Ameryce. Uniwersytet Śląski w Katowicach - jedna z największych uczelni w Polsce, oferuje prawie 72 kierunków studiów i ponad 229 specjalności. Na UŚ składa się 12 wydziałów oraz jednostek międzywydziałowe i ogólnouczelniane. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - najstarsza uczelnia na Górnym Śląsku, oferująca 19 kierunków kształcenia, 80 specjalności na 5 wydziałach.
 • Wyższa Szkoła Humanitas - 10 kierunków kształcenia, w tym 6 kierunków magisterskich, ponad 50 specjalności i około 55 kierunków studiów podyplomowych.
 • Politechnika Częstochowska – publiczna uczelnia o profilu technicznym w Częstochowie, utworzona w 1949 roku. Prowadzi działalność naukową i badawczą w sześciu wydziałach, na 18 kierunkach.
 • Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi – 3-latnie studia w zakresie pedagogiki i pracy socialnej, kończące się uzyskaniem dyplomu pracownika socjalnego, uprawniającego do pracy we wszystkich instytucjach pomocy społecznej w Polsce i w Unii Europejskiej oraz uzyskaniem I stopnia studiw – licencjat - Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Akademia Ignatianum w Krakowie, Wydział Zamiejscowy w Mysłowicach – uczelnia kościelna prowadzona przez Towarzystwo Jezusowe posiadająca państwowe uprawnienia do prowadzenia studiów wyższych. Tworzą ją dwa wydziały: Filozoficzny i Pedagogiczny. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu - uczelnia kształci na studiach magisterskich, inżynierskich i licencjackich, wszystkie kierunki studiów mają profil praktyczny.
Partnerem wydarzenia są Krakowskie Szkoły Artystyczne. Podczas tegorocznych Targów w Dąbrowie Górniczej uczniowie będą mogli zapoznać z ofertą edukacyjną uczelni oraz innych szkół policealnych i zawodowych z wybranych miast Polski. Targi edukacyjne to najlepsze miejsce dla maturzystów, którzy nie wiedzą jeszcze jaką uczelnie oraz kierunek wybrać podczas rekrutacji na studia.

Podczas Śląskich Targów Edukacji odbędzie się konkurs, w którym uczestnicy mogą wygrać bezpłatny udział w kursie, który odbędzie się w trakcie ferii zimowych. Zwyciężca będzie mógł wybrać jeden z dostępnych kursów:
 • warsztaty projektowania ubioru - redressing fashion design workshops,
 • kurs kroju i szycia - poziom podstawowy,
 • kurs kroju i szycia - poziom średnio-zaawansowany,
 • kurs szycia i technik haute couture,
 • kurs rysunku żurnalowego,
 • warsztaty projektowania biżuterii z metalu weeklong jewelry workshop,
 • kurs: architektura wnętrz,
 • warsztaty aktorskie, Warsztaty teatralne.
Nagrody ufundowały Krakowskie Szkoły Artystyczne.

Warunki konkursu znajdziesz tutaj.Śląskie Targi Edukacji
Kiedy? 22 lutego 2017, od godziny 9:00 do godziny 15:00
Gdzie? V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, przy ul. Kazimierza Czapińskiego 8