logougJuż 20 i 21 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się targi AKADEMIA 2017, które zostaną połączone z Dniami Otwartymi Uniwersytetu Gdańskiego. Targi są organizowane z myślą o przyszłych studentach, którzy w najbliższym czasie będą wybierać uczelnie oraz wymarzony kierunek studiów.


Targi AKADEMIA 2017 towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego, który został powołany 20 marca 1970 roku. W tym roku zaprezentuje się kilkadziesiąt szkół wyższych zarówno z województwa pomorskiego, jak i z całej Polski. Nie zabraknie oferty kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W ramach DNI OTWARTYCH UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO będzie można odwiedzić wydziały UG, zajrzeć do laboratoriów i pracowni, wziąć udział w licznych warsztatach, doświadczeniach i wielu innych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla odwiedzających. W czasie dwóch targowych dni odbędą się także spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat tegorocznych matur oraz matur próbnych.

Na zwiedzających czeka m.in.:
  • kilkadziesiąt stoisk wystawców,
  • szkoły wyższe z całej Polski,
  • wydziały i jednostki Uniwersytetu Gdańskiego,
  • szkoły pomaturalne, policealne i językowe,
  • oferta kursów maturalnych,
  • spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

Eksperci z OKE, którzy będą obecni na targach, przedstawią w tym roku najczęściej popełniane błędy na maturach, na przykładach omówią możliwe rozwiązania zadań/poleceń oraz zasady oceniania egzaminów maturalnych. Jak co roku odbędą się także próbne matury – to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju.

W ramach Targów AKADEMIA 2017 odbędą się DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli się poczuć jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

Przyszli studenci będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu kryminalistyki, biologii, chemii, ekonomii, historii, gospodarki przestrzennej i wielu innych.

Oprócz tego w trakcie będzie można:
  • zwiedzić Bibliotekę Główną Uniwersytetu Gdańskiego,
  • wziąć udział w grze miejskiej,
  • wziąć udział w prezentacjach studenckich kół naukowych,
  • odwiedzić laboratoria Uniwersytetu.
Organizatorem Targów AKADEMIA 2017 jest Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.
targiakademia

Zapoznaj się z pełnym programem Targów AKADEMIA 2017.

Więcej o Dniach Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego.