WSL logoUczestnicy X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są już po drugim etapie zmagań. Organizatorem konkursu Wyższa Szkoła Logistyki, która organizują Olimpiadę już od 10 lat. Drugi etap konkursu odbył się 10 największych miastach Polski.

Poznań, Wrocław, Toruń, Łukowo, Łódź, Kraków, Słupsk, Gliwice, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Olsztyn - to w tych miastach do drugiego etapu przystąpiło ponad 500 uczniów. Wszyscy przeszli pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, do której zgłosiło się ponad 8 700 osób z 284 szkół z całego kraju. Drugi etap wymagał od uczestników rozwiązania testu wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły oczywiście zagadnień związanych z logistyką, transportem oraz spedycją krajową i międzynarodową. Elżbieta Stużyńska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie jest zdania, że tegoroczne pytania były bardzo trudne, znacznie trudniejsze niż w poprzednich latach. To samo mówiło również wielu samych uczestników, w tym również ci, którzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej startowali po raz drugi lub trzeci.

Niestety przez obfite opady śniegu niektórzy uczniowie mieli spore problemy z dotarciem do wyznaczonych okręgów. Przykładem uczniowie z Suwałki, którzy nie dojechali do Olsztyna oraz uczniowie z Kielc i Kolbuszowej, którzy nie dotarli do Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszyscy stracili przez to szansę na sukces. A szkoda, bo zwycięstwo w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale również możliwość bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
IMG 20171201 111807 5Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca 2018. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
IMG 20171201 111818 6X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej informacji na temat Wyższej Szkoły Logistyki znajdziesz tutaj.