Targi Edukacyjne logoW dniach 15 i 16 marca odbędzie się kolejna edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. Wydarzenie jest organizowane z myślą o uczniach szkół średniej, którzy już niedługo będą kandydować na studia. W tym roku w Lublinie pojawi się blisko 100 wystawców z całej Polski, w tym uczelnie, szkoły zawodowe, licea ogólnokształcące oraz technika.

Zeszłoroczna edycja Targów Edukacyjnych przyciągnęła ponad 13 tysięcy odwiedzających. Wydarzenie organizowane już po raz czternasty to największa impreza dla uczniów i kandydatów na studia w tej części Polski. Kto skorzysta z uczestnictwa w targach? Przede wszystkim tegoroczni maturzyści, którzy już niedługo będą wybierać swój przyszły kierunek kształcenia. Oprócz szkół z województwa lubelskiego, pojawią się także uczelnie z Warszawy, Wrocławia, Łodzi czy Krakowa. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wystawców, dowiedzieć się jakie są wymagania rekrutacyjne na interesujące ich kierunki studiów oraz jakie progi punktowe obowiązały w zeszłorocznej rekrutacji.
Targi Edukacyjne 23Targi Edukacyjne to także doskonała okazja, aby dowiedzieć, jakie wymagania stawiają zagraniczne uczelnie, jak przebiega proces rekrutacji, a także jakie kroki należy podjąć, aby spełnić marzenie i wyjechać na studia na drugi koniec świata. Tegoroczną nowością będą warsztaty wiedzy o rynku pracy przeprowadzone przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Lublinie. Specjaliści opowiedzą, jak wygląda rynek pracy w województwie lubelskim, jak zaplanować i przeprowadzić proces poszukiwania pracy, czy jak podjąć pracę za granicą.

Targi Edukacyjne w Lublinie to także bogata oferta występów, konkursów i innych atrakcji. W tym roku w programie m.in.
  • pokaz cheerleaderek,
  • koncert orkiestr dętych,
  • występy wokalne i taneczne,
  • pokazy samoobrony, umiejętności bojowych oraz musztry.
Targi Edukacyjne 29Targi Lublin, organizator wydarzenia, przygotował dla odwiedzających konkurs, w którym nagrodą główną będzie kurs na prawo jazdy. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na jedno pytanie, wypełnić ankietę i poczekać na ogłoszenie wyników.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz tutaj.