phoca_thumb_s_4chan21-letni student Christopher „moot” Poole – założyciel portalu internetowego 4chan.org – jest, zdaniem amerykańskiego tygodnika „Time”, najbardziej wpływową osobą na świecie.

.Daleko w tyle znaleźli się tacy światowi przywódcy, jak kanclerz Niemiec Angela Merkel (ósme miejsce), premier Rosji Władimir Putin (35. pozycja) czy prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, który zajął 37. miejsce.

Christopher „moot” Poole otrzymał blisko 17 mln głosów i 90 punktów na 100 możliwych. Od razu pojawiły się pogłoski, że wynik głosowania został zmanipulowany przez sympatyków studenta korzystających z założonego przez niego portalu. 

Choć Poole kategorycznie zaprzeczał, to faktem jest też to, że zespół techników TIME.com zanotował kilka prób włamania.Christopher „moot” Poole założył portal, gdy miał 15 lat. Miało to być miejsce, gdzie on i jego przyjaciele mogliby rozmawiać na takie tematy, jak japońskie manga i anime. Dziś strona jest podzielona na 43 działy, a użytkownicy wymieniają się poglądami na temat zarówno origami, jak i gier wideo czy jedzenia. W odróżnieniu od innych tego typu miejsc w sieci użytkownicy nie muszą się rejestrować, co daje im poczucie anonimowości. 

Zapewne także dzięki temu portal jest tak chętnie odwiedzany – miesięcznie wchodzi na niego 5,6 mln ludzi.

źródło: Rzeczpospolita.pl