phoca_thumb_s_koncert_woodPrzystanek Woodstock to Festiwal, który z powodzeniem może być nazywany świętem polskiej muzyki. To właśnie na Woodstocku zagrały najważniejsze rodzime zespoły rockowe i właśnie tu powstała kolekcja doskonałych muzycznych płyt DVD, które są swoistym zapisem najnowszej historii polskiej piosenki rockowej. Hey, Dżem, Raz Dwa Trzy, T.Love, Dezerter, KSU, Armia, Kobranocka, Vavamuffin, Lao Che, Closterkeller to tylko niektóre kapele, które porwały kilkusettysięczną woodstockową publiczność dając niesamowite koncerty.

.
     
Od samego początku Fundacja WOŚP daje szansę wszystkim zespołom, które chcą zagrać na woodstockowej scenie. W tym roku wspólnie z Fabryką Zespołów Orkiestra przygotowała konkurs, w którym główną nagrodą jest koncertowe rozpoczęcie drugiego dnia Festiwalu.
 
Z przyjemnością informujemy, że pierwszy etap eliminacji został zakończony! Spośród pięciuset kandydatów Jurek Owsiak wraz z ekipą Fabryki wybrał półfinałową dwudziestkę. Zespoły, które się w niej znalazły wezmą udział w eliminacjach, które odbędą się w dniach 22 i 23 maja w warszawskiej Stodole. To właśnie podczas tego występu zostanie wybrana finałowa piątka, która zaproszona zostanie na koncert finałowy w dniu 27 czerwca - tam wybrany zostanie zwycięzca, który otworzy drugi dzień Przystanku Woodstock 2009.
   
Oto artyści, którzy wezmą udział w eliminacjach:
1. 1125
2. Infernalia
3. Rajd maszyn
4. Bruno Schulz
5. Fort BS
6. Bunkier
7. Chico
8. Big Fat Mama-
9. Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
10. Manchester
11. Carrion
12. Ricodeh
13. The Cuts
14. None
15. Ivona
16. Pampeluna
17. Soima
18. Bartbass (Bartosz Szwed)
19. Ametria
20. Majestic
   
Wstęp na eliminacje i na koncert finałowy możliwy będzie tylko za okazaniem zaproszeń. Wszystkich tych, którzy chcą posłuchać kandydatów, prosimy o kontakt mailowy z Fundacją WOŚP ([email protected]), zapraszamy do Dźwiękoszczelnego Magazynu Jurka Owsiaka (niedziela 21:00, Radio EskaRock), a także na strony internetowe Przystanku Woodstock oraz Fabryki Zespołów. W ten sposób będzie można otrzymać oficjalne zaproszenia.
  
Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Odbywa się po raz 15-ty, rokrocznie gromadząc publiczność w ilości od 200 do 400 tysięcy osób. Jest to jednocześnie najbezpieczniejsza impreza masowa w Polsce, której zabezpieczenie określane jest jako wzorowe przez Policję i władze Województwa Lubuskiego. Przystanek Woodstock to niekomercyjny, społeczny festiwal organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako podziękowanie dla polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w styczniowy Finał WOŚP.
  
Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 31 lipca i potrwa trzy dni - do 2 sierpnia 2009 r. Będzie to wyjątkowe wydarzenie nie tylko ze względu na polski jubileusz piętnastolecia festiwalu, ale także z uwagi na czterdziestolecie legendarnego, amerykańskiego Woodstock, oraz dwudziestolecie Wolnej Polski.
Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://www.wosp.org.pl/przystanek/2009/