Czasem są jak Zbigniew Boniek, Adam Małysz, Mateusz Kusznierewicz czy Krzysztof Hołowczyc. Czasem jak Zdzisław Kręcina czy Radziu Majdan - kontrowersyjni bohaterowie tabloidów i memów. Zwykle są w sporcie nieustraszonymi bohaterami drugiego planu, bez których nic ważnego się nie wydarzy. Menedżerowie sportu. Jak zdobyć taki zawód i na czym polega?


Sport to różne formy aktywności fizycznej, które wykonywane są dla przyjemności lub współzawodnictwa. Studenci tego kierunku pozyskują wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk społecznych, biologicznych i ekonomicznych. Dla kogo najlepsze będą studia sportowe? Przede wszystkim dla tych, którzy zawodowo chcą się z nim związać. Studia na kierunku sport nie determinują oczywiście wybranej dyscypliny - to może być gra w piłkę, siatkówkę, lekkoatletyka czy pływanie. Gdzie znajdziesz pracę? Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:

Student kierunku Sport zdobędzie wiedzę z zakresu: marketingu sportowego w instytucjach sportowych, jak i przedsięwzięciach sportowych, metodyki prowadzenia zajęć z wybranych dyscyplin sportu, organizacji i zarządzania instytucjami działającymi w sporcie powszechnym, biologicznych uwarunkowań rozwoju człowieka oraz budowy ciała człowieka, fizjologicznych uwarunkowań rozwoju człowieka, fizjologii wysiłku fizycznego oraz medycyny sportu, pozyskiwania funduszy na działalność organizacji sportowych.

Po studiach:
Absolwent po ukończeniu tego kierunku może szukać pracy w:
- stowarzyszeniach sportowych,
- klubach sportowych,
- związkach i zrzeszeniach sportowych,
- instytucjach samorządowych i państwowych odpowiedzialnych za sport,
- szkolnictwie - po ukończeniu specjalności nauczycielskiej.

Grupy kierunkow : Hotelarstwo, turystyka, sport

Kierunki pokrewne : Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana | Aktywność fizyczna i żywienie w zdrowiu publicznym | Sport i wellness | Trener personalny