Ekonomia, finanse i rachunkowość czy zarządzanie są jednymi z najchętniej wybieranych przez studentów kierunkami studiów. Absolwenci tych studiów mogą pracować na specjalistycznych stanowiskach i wykonywać prace związane z opracowaniem strategii marketingowych przedsiębiorstwa, zajmować się finansami firmowymi, a także zarządzać zespołem. To wszystko sprawia, że studia ekonomiczne to świetny start do pracy na stanowiskach kierowniczych. Szansę na rozpoczęcie kariery w międzynarodowych firmach lub poza granicami naszego kraju zwiększają się, jeśli absolwent ukończył studia prowadzone w języku angielskim.

Potrafisz myśleć analitycznie, bezbłędnie wyciągać wnioski, a do tego szybko się uczysz? Jeśli tak, to może warto pomyśleć o studiach informatycznych! Nie da się ukryć, że zainteresowanie tą grupą kierunków od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie, a mimo wielu chętnych na studia z zakresu programowania, specjalistów tej dziedziny nadal brakuje na polskim i zagranicznym rynku pracy. Dlaczego warto rozpocząć studia informatyczne w języku angielskim?

Studia medyczne to jeden z najczęściej wybieranych kierunków kształcenia przez licealistów zainteresowanych takimi przedmiotami jak biologia, chemia czy fizyka. Studia na kierunku lekarskim, lekarsko-dentystycznym, pielęgniarstwo, położnictwo czy farmacja cieszą się sporą popularnością. Każdego roku wielu maturzystów bierze udział w rekrutacji na fizjoterapię, dietetykę czy zdrowie publiczne. Dlaczego warto wybrać studia medyczne prowadzone w języku angielskim?

Prawo należy do grupy najpopularniejszych kierunków wśród kandydatów na studia. Aby dostać się na studia prawnicze, należy bardzo dobrze zdać maturę, a dopiero początek ciężkiej pracy. Studia nie należą do łatwych, ale to jedyny kierunek, który umożliwia absolwentom rozpoczęcie wybranej aplikacji prawniczej. Jeśli chcesz w przyszłości zostać adwokatem, radcą prawnym czy sędzią, prawo to najlepszy wybór dla Ciebie. Nowością na polskich uczelniach są studia prawnicze prowadzone w językach obcych. Absolwenci takich studiów są przygotowani do pracy dla międzynarodowych korporacji, a także rozpoczęcia zawodu prawnika poza granicami naszego kraju.

Ukończenie studiów z zakresu nauk ścisłych wymaga od studentów nie tylko umiejętności językowych przynajmniej na poziomie B2, ale także analitycznego sposobu myślenia oraz wszechstronnej wiedzy. Większość kierunków obcojęzycznych proponowanych w ramach tej dziedziny to kategorie interdyscyplinarne. Studenci potrafią wiązać ze sobą różnorodne procesy, zarówno fizyczne, chemiczne, jak i biologiczne, a do ich opisu muszą posiadać kompetencje w zakresie każdego z tych przedmiotów.

Chciałbyś zgłębić zagadnienia związane z polityką społeczną, funkcjonowaniem administracji i organów Unii Europejskiej, a może zostać kulturoznawcą? Jeśli interesują Cię tego typu zagadnienia, studia społeczne są dla Ciebie! Aby zostać studentem kierunków społecznych prowadzonych w języku obcym trzeba już na etapie matury wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego, niemieckiego lub innych języków. Wszystkie wykłady, ćwiczenia oraz konwersatoria są prowadzone w języku obcym. Kto będzie idealnym kandydatem na te studia?

Przyszli inżynierowie muszą być osobami o umysłach analitycznych, których nie przerażają najtrudniejsze zagadnienia związane z matematyką czy fizyką. W ramach studiów technicznych prowadzone są takie kierunki jak architektura, automatyka i robotyka czy inżynieria elektryczna. Studenci kierunków technicznych skupiają się na osiągnięciach nowoczesnych technologii i tworzą takie projekty jak m.in. nowe układy sterowania, optymalizacja produkcji czy wykorzystywanie nowych materiałów.