Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Collegium Polonicum w Słubicach

adres:
 ul. Kościuszki 1
 69-100 Słubice
 Słubice
 lubuskie

kontakt:
 tel. 618296800


Opis

Collegium Polonicum w Słubicach (CP) jest wspólną placówką dydaktyczno-naukową Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (UEV). Studiując na jednym ze wspólnych kierunków, masz możliwość uzyskania polskiego i niemieckiego dyplomu!

 

W naszych murach uczą się studenci różnych narodowości, działają liczne organizacje studenckie oraz tętni bogate życie kulturalne.

 

Collegium Polonicum
Ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
www.cp.edu.pl
e-mail: study.cp@cp.edu.pl

 

Po ukończeniu studiów zostaniesz absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu lub w przypadku kierunków wspólnych zarówno absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jak i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą .
W wypadku kierunków Viadriny otrzymasz dyplom Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

 

Co wyróżnia Collegium Polonicum od innych placówek?
Po pierwsze to, że jesteśmy uczelnią zlokalizowaną przy granicy polsko-niemieckiej,
co daje Ci ogromne możliwości rozwoju, szczególnie pod kątem językowym!
Po drugie, tylko u nas masz możliwość zdobycia dwóch dyplomów uznanych uczelni.
Po trzecie, nasz nowoczesny budynek oraz jego wyposażenie pozwolą Ci zdobywa
wiedzę w komfortowym i estetycznym otoczeniu.
Po czwarte, mamy nowoczesną i doskonale wyposażoną bibliotekę, która jest integralną częścią placówki.
Po piąte, posiadamy jedne z najnowocześniejszych domów studenckich w całej Polsce. Pokoje o wysoki standardzie, 1- lub 2-osobowe.

 

Życie studenckie
Na naszym campusie znajduje się 5 domów studenckich, które tworzą miasteczko studenckie oraz takie obiekty jak poczta, fryzjer, sklep z artykułami papierniczymi, siłownia, boisko do gry w tenisa ziemnego, siatkówkę i koszykówkę.
Prawo do zamieszkania w domach studenckich (DS) mają studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz partnerskiego Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Nasze DS są pod względem standardów jednymi z najlepszych w Polsce i każdy ma zapewnione w nich miejsce!
Wszelkie informacje dotyczące akademików znajdziecie na stronie: www.dsslubice.pl

 

Choć oba miasta dzieli nie tylko rzeka, lecz również języki, Słubice i Frankfurt nad Odrą są jednym organizmem. Otwiera Ci to niepowtarzalną szansę obcowania z różnymi kulturami oraz życiem codziennym dwóch państw.
Zarówno Słubice jak i Frankfurt nad Odrą nieustannie się rozwijają, przez co dają możliwość, by pozostać tutaj na dłużej i rozpocząć swoją karierę zawodową.
Po zajęciach na uczelni, w klubach studenckich i lokalach możesz spędzić przyjemnie czas i choć na chwilę oderwać się od studenckiej codzienności.

 

Oba miasta są również bardzo aktywne kulturalnie. W ramach festiwali takich jak: TransVocale, Dni Muzyki nad Odrą czy Musica Autumna, odbywających się po obu stronach Odry będziesz mógł/-ła posłuchać wyśmienitej muzyki, a swoją działalność artystyczną jak np. pasję teatralną rozwijać uczestnicząc w corocznych studenckich Spotkaniach Teatralnych Unithea. Niezbędne dla każdego studenta doświadczenie zawodowe możesz zdobyć podczas praktyk studenckich czy wypróbować swoje siły w jednej z kilkunastu organizacji pozarządowych.

 

Niewątpliwym atutem jest bliskość Berlina, gdzie na pewno znajdziesz atrakcyjne oferty kulturalne dla siebie.

 

Do zobaczenia w Collegium Polonicum w Słubicach!

Studia I st.

Kierunki pierwszego stopnia:

Studia II st.

Kierunki drugiego stopnia:

  • Kulturoznawstwo, specjalność komunikacja międzykulturowa - w j. angielskim *
  • Ochrona Europejskich Dóbr Kultury - w j. niemieckim, kierunek Viadriny

    *pełnoprawnym studentem danego kierunku można zostać tylko w przypadku pozytywnego przejścia procesu rekrutacyjnego na obu Uczelniach; zasady rekrutacji na Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą znajduja się TUTAJ.

 

Zachęcamy Cię do odwiedzenia stron internetowych poszczególnych wydziałów na:
www.amu.edu.pl
oraz www.europa-uni.de

Pod lupą

Studiuj Germanistykę międzykulturową jednocześnie w Polsce i Niemczech
Germanistyka Międzykulturowa w UAM Collegium Polonicum w Słubicach to jedyne w Polsce studia germanistyczne realizowane również w Niemczech. Studia odbywają się jednocześnie w sąsiednim Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Zajęcia prowadzą wykładowczynie i wykładowcy z obu uczelni, a absolwenci otrzymują zarówno polski, jak i niemiecki dyplom.
Polsko-niemieckie studia na kierunku prawo
Możesz studiować jednocześnie prawo polskie i prawo niemieckie. Absolwent otrzymuje dyplom studiów wspólnych i wspólny tytuł zawodowy: magister prawa/ Magister des Rechts) upoważniający do rozpoczęcia kariery prawniczej w obu krajach, a zwłaszcza pozwalający na podjęcie praktycznego przygotowania zawodowego (aplikacji) w Polsce. Te stacjonarne, pięcioletnie studia prowadzone są w Collegium Polonicum w Słubicach przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy).