promStowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” po raz kolejny wybrało najlepsze projekty i działania promujące naukę i uczelnie oraz najlepszy projekt w obszarze nowych mediów.

W ramach konkursu zgłoszono osiemnaście projektów. Projekty łączą promocję nauki i promocję uczelni – są to bowiem działania promujące naukę, ale realizowane na danej uczelni czy też pod jej wyłącznym logo. Nagrody w kategorii Nowe Media to tegoroczna nowość. Przyznawane są one kreatorom działań uczelnianych, którzy stworzyli projekty wykorzystujące nowe technologie informacyjne i wprowadzili je w życie. Ta druga nagroda nosi imię Andrzeja Sołtysiaka, wieloletniego managera projektów internetowych PRom-u.

Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria „Działania popularyzujące naukę oraz uczelnię”

Zwycięzcą została Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu z projektem "WSL dla szkół średnich".
Projekt obejmował olbrzymi zakres ogólnopolskich działań podjętych przez uczelnię w celu zarówno popularyzacji wiedzy o logistyce, jak i promowania uczelni wśród tysięcy młodych ludzi, dla których poznańska uczelnia może się stać miejscem zdobycia dyplomu, nowoczesnych i potrzebnych umiejętności oraz zawodu.

Wyróżnienie otrzymał projekt przygotowany i realizowany przez Biuro Informacji, Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, nazwany "Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – Naturalny wybór".
Właśnie posłużenie się słowem „naturalny” – poprzez oczywiste skojarzenie z pojęciem „natura”było narzędziem stanowiącym o sile projektu. Zarówno działania promocyjne podejmowane przy użyciu owoców-symboli, jak i rozmach akcji przyniosły uczelni oczekiwane rezultaty.

Kategoria „Działania promocyjne i komunikacyjne prowadzone w obszarze Nowych Mediów” (nagroda im. Andrzeja Sołtysiaka)

Zwycięski projekt to Blog obcojęzyczny "Students in Warsaw" realizowany przez Akademię Leona Koźmińskiego. To unikalny projekt adresowany w coraz ważniejszym dla uczelni polskich kierunku, czyli w stronę studentów zagranicznych.

Działania tego typu, pomysłowe i sprawnie prowadzone, pozwalają zrozumieć, dlaczego uczelnia Leona Koźmińskiego jest liderem wśród uczelni z największą ilością obcokrajowców, których blogowa aktywność przynosi korzyści nie tylko samej uczelni, ale i – wizerunkowo - nam wszystkim.

Wyróżnienie Jury postanowiło przyznać "#AGH - kompleksowe działania w mediach społecznościowych popularyzujące uczelnię oraz naukę"
wprowadzony w życie przez służby prasowo-promocyjne Akademii Górniczo-Hutniczej.

Siłą projektu okazało się wykorzystanie różnych możliwych dzięki nowym technologiom kanałów dostępu do odbiorców oraz kreatywnie prowadzone akcje.
 
zwyciezcy prom 2015
Zwycięzcy oraz członkowie Jury Konkursu.