Prawie 19 tys. złotych zarobisz podczas inżynierskich, dziennych studiów dualnych na kierunku technologia drewna na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Studia organizowane są wspólnie z kilkunastoma pracodawcami branżowymi, takimi jak Pfleiderer, Porta Drzwi, Fabryki Mebli Forte, Barlinek. Na absolwentów czekają atrakcyjne oferty pracy w całej Polsce.


Kandydaci na kierunek Technologia drewna powinni wykazywać zainteresowanie techniką oraz posiadać zdolności manualne. Kierunek łączy w sobie naukę o drewnie, technologii drewna i wyrobów z drewna oraz organizację drzewnictwa i ekonomikę. Po zakończeniu nauki absolwenci sprawdzą się na stanowiskach specjalistycznych w zakresie doradztwa doboru odpowiedniego drewna do projektu. W ciągu kilku semestrów dowiedzieli się wszystkiego o obróbce drewna, jego wytrzymałości i sposobach wykorzystania. Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze? Czytaj dalej!

W trakcie studiów:

matematyka, fizyka, chemia, nauka o materiałach, nauka o drewnie, informatyka i komputerowe wspomaganie prac inżynierskich, technologia chemiczna i przetwórstwo drewna, obróbka drewna i tworzyw drzewnych, elektrotechnika i elektronika, ochrona środowiska, termodynamika techniczna, maszynoznawstwo i zapis konstrukcji, metrologia i systemy pomiarowe, automatyka, ekonomika i organizacja drzewnictwa, technologia tworzyw drzewnych;

Po studiach:
Absolwenci Technologii drewna może szukać zatrudnienia w:
- zakładach przemysłu drzewnego, celulozowo-papierniczego i chemicznego przerobu drewna,
- firmach prywatnych zajmujących się gospodarką drewnem.

Grupy kierunkow : Techniczne

Kierunki pokrewne : Inżynieria meblarstwa | Meblarstwo | Projektowanie mebla | Przetwórstwo drewna