To kierunek przeznaczony dla tych, którym nieobce są najnowsze trendy światowych wybiegów, ale i którym nie są obce indywidualizm i oryginalność w stylu ubierania się. Jest to kierunek dla tych, którzy kończąc liceum, doskonale wiedzą czego chcą. Przyda się z pewnością: zmysł artystyczny, wyczucie proporcji, znajomość najnowszych trendów, a także historii mody europejskiej i światowej. Obowiązkowo też odporność na krytykę oraz upór w dążeniu do celu – świat mody jest przecież wymagający. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcamy do dalszej lektury!


W trakcie studiów:
Student może wybrać jedną z następujących specjalizacji: projektowanie ubioru, projektowanie biżuterii, projektowanie tkaniny, projektowanie tkaniny drukowanej. Decydujący się na kierunek może być pewien zdobycia przygotowania specjalistyczno-technologicznego, na bazie wiedzy i doświadczeń z zakresu ogólnoplastycznego i teoretycznego.


Po studiach:
Absolwent kierunku będzie projektantem o wysokich kwalifikacjach, rozumiejącym procesy i uwarunkowania dotyczące wzornictwa, zdolnym do podejmowania działań projektowych i indywidualnej działalności twórczej. Znajdzie pracę w domach mody, przy wybiegach, w indywidualnych zakładach produkcyjnych lub u osób prywatnych.


Grupy kierunkow : Artystyczne