Jeżeli chcesz znać się na eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych, a także na marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu, to kierunek jachting jest idealny dla Ciebie. Na pierwszych dwóch latach prowadzone są zajęcia ogólne, w trzecim roku następuje podział i szczegółowy wybór kierunku. Jachting ma charakter międzykierunku, gdyż łączy on transport i oceanotechnikę. Zastanawiasz się, jakie przedmioty należy zdawać na muturze, aby dostać się na te studia? Jakie specjalizacja są prowadzone na tym kierunku? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do lektury!

Logistyka należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się nauk o zarządzaniu. Jest dziedziną interdyscyplinarną, ściśle związaną z marketingiem i zarządzaniem strategicznym. Dynamicznie rośnie rola usług logistycznych, których struktura musi podążać za potrzebami przedsiębiorstw realizujących operacje międzynarodowe. Uczelnie oferujące studia na kierunku Logistyka przygotowują swoich absolwentów do pracy w firmach, które zajmują się przepływem towarów. Studia takie obejmują szeroki zakres wiedzy w zakresie planowania i kontrolowania przepływu surowców i produktów.

Jeśli chcesz zdobyć wyjątkowe umiejętności, bardo cenione wśród pracodawców? Jeśli zależy ci na pewnej, dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy? Jeśli widzisz siebie w gronie specjalistów zajmujących wysokie stanowiska? Jeżeli lubisz się rozwijać? Nie może cię zabraknąć wśród studentów kierunku lotnictwo. Studia te oferują bardzo nowoczesny program nauczania dostosowany do wymagań szybko zmieniającego się środowiska lotniczego. Będąc studentem lotnictwa na pewno nabędziesz gro cennych umiejętności, dających możliwości sprawdzenia się w bardzo wielu miejscach pracy.

Lotnictwo i kosmonautyka to kierunek, który oprócz zdecydowanie ścisłego umysłu, wymaga też stałego doskonalenia się. Jest to bowiem dziedzina, która ewoluuje w szybkim tempie, a nowinki techniczne, bez których specjalista w tej dziedzinie nie może się obejść, pojawiają się dość często. Uczelnie, które rekrutują kandydatów na ten kierunek wymagają nie tylko wykazania się dużą wiedzą, ale i gotowością do poznawania skomplikowanych zagadnień związanych z budową, działaniem i obsługą maszyn powietrznych. Zapraszamy do lektury!

Uczelnie wprowadzające do swojej oferty kierunek Nawigacja odpowiadają na rosnące potrzeby rynku. Dynamiczny rozwój transportu wodnego stworzył popyt na specjalistów, wyposażonych w umiejętności techniczno-zawodowe w zakresie posługiwania się systemami i urządzeniami nawigacyjnymi. Takich właśnie umiejętności nabywa student decydujący się na wybór kierunku Nawigacja. Jakie należy mieć predyspozycje? Jakie przedmioty zdawać na maturze? Co obejmuje program studiów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Unikatowy, elitarny kierunek studiów Naziemne zarządzanie lotnictwem Aviation Management to szansa na pozyskanie umiejętności praktycznych związanych z szeroko pojętym lotnictwie, w powiązaniu z teoretyczną wiedzą ekonomiczną. Kto poradzi sobie na tych studiach? Przede wszystkim ci, którzy myślą analitycznie i nie mają programu z przedmiotami ścisłymi, szczególnie z matematyką i fizyką. Ważna jest również znajomość języka angielskiego, który jest "oficjalnym" językiem lotnictwa i nawigacji. Stalowe nerwy i odporność na stres również mile widziane!

Kierunek Technologie informatyczne w logistyce przeznaczony jest dla wszystkich osób, które swoją przyszłość zawodową chcą związać z branżą spedycyjną i jednocześnie zdobyć unikalną wiedzę z zakresu IT. Kandydaci na studia powinni biegle posługiwać się językiem angielski, gdyż właśnie w tym języku prowadzone są zajęcia na tym nowoczesnym i międzywydziałowym kierunku studiów. Jeśli chcecie zdobyć rozległą i przekrojową wiedzę z zakresu logistyki i umiejętności z obszaru IT, to ten kierunek będzie dla Was świetnym wyborem. Chcesz wiedzieć więcej?

Studia obejmują ważny dział gospodarki, przygotowując absolwentów do kierowania oraz organizowania działalności spedycyjnej i przewozowej. Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli dobrze czujesz się w dziedzinach matematycznych i technicznych. Jako student Transportu będziesz na co dzień stykał się z mechaniką i pojazdami. Odnajdziesz się tu także, jeśli interesują Cię zagadnienia organizacji i zarządzania, bo kierunek ten to także projektowanie systemów transportowych. Kandydaci na ten kierunek, oprócz ścisłych umysłów, muszą także odznaczać się dobrą organizacją.